Gundel Károly igazi vendéglátó volt. Valóban vendégül látott, visszajáró vendégeit pedig családtagként kezelte. Ahogy mondta: „A vendéglős arra törekedjen, hogy vendéglője a vendég számára pótolja az otthont és minden igyekezetével feledtesse el vendégével azt, hogy amit nyújt neki, ellenszolgáltatásért teszi, és nem úri passzióból.”
Az étterem jelenlegi vezetői hasonlóképpen gondolkodnak. A török nagykövetség munkatársai gyakran jártak a Gundelbe, ezért természetes volt, hogy az étterem vezetői a földrengés tragédiája után megkeresték a nagykövetséget és a segítségüket ajánlották.
A török nagykövetség jelezte, hogy szeretnék kifejezni hálájukat a bátor mentőcsapatoknak.
Így született meg a köszönet-ebéd gondolata. Egy közös étkezés a hősökkel a Gundel Palota Erzsébet Királyné díszteremben.
Ami az esemény különlegességét adta, hogy nemcsak a mentőcsapatok tagjai kaptak meghívót, hanem a mentőkutyák is. Ők is fehér abroszt kaptak és finom falatokat.
Mutatjuk a kétféle menüt:
3 FOGÁSOS FELSZOLGÁLT EBÉD:
Gulyásleves
Paprikás csirke nokedlivel, tejfölös uborkasalátával
Rákóczi túrós
NÉGYLÁBÚ MENÜ:
Párolt borjú színhús, vele főtt tésztával
A beszámolókból úgy tudjuk, hogy a mentőegységek valamennyi tagja elégedett volt az ebéddel. A kutyák kisebb csoportokban étkeztek, hogy ne okozhassanak gondot a villámsebesen táplálkozó, mások ebédjére áhítozó vendégek. Ők inkább egy kis repetát kaptak.
KÖSZÖNET A HŐSÖKNEK:
Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz tartozó HUNOR Mentőszervezet
Terrorelhárítási Központ
Budapesti Önkéntes Mentő Egylet
Baptista Szeretetszolgálat
Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat
Életjel Mentőcsapat
Magyar Református Szeretetszolgálat
a Budapesti Műszaki Egyetem, Építőmérnöki, és Építészmérnöki Karának szakemberei